Castorland na Book Game

Czy wiecie, że w tym roku do świata pełnego emocji, strategii i niekończącej się zabawy dało się porwać 12 000 osób? Tak, właśnie tylu odwiedzających było podczas drugiej edycji Festiwalu i Targów Gier Planszowych Book Game w Krakowie w dniach od 1 do 3 marca.

Stu siedemnastu wystawców prezentowało na swoich stoiskach najnowsze gry planszowe, bitewniaki, puzzle, klocki, kostki Rubika, akcesoria do gier, książki i komiksy, zabawki kreatywne, a to zaledwie kilka przykładów z szerokiego asortymentu i pomysłów tegorocznych wystawców.

Castorland miał wielką przyjemność być wśród nich i to nie tylko ze swoim stoiskiem pełnym wyjątkowych puzzli. W tym roku puzzlomaniacy mogli wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – turnieju układania puzzli Castorland na czas. I tak przez 3 festiwalowe dni umiejętność logicznego myślenia i sprawność sprawdzali śmiałkowie ze szkół (piątek, 1 marca), wielbiciele puzzli 1000 elementów (sobota, 2 marca) i miłośnicy tzw. pięćsetek (niedziela, 3 marca).

Listy uczestników chętnych do udziału w turniejach zamknęły się już w godzinę po ogłoszeniu zapisów! A same turnieje to był czas pełen radości, uśmiechu, pozytywnych wibracji.

I tak w sobotę w ruch poszły puzzle 1000 elementów (Art Gallery) i…po 2 h 2 min zwyciężyła Weronika Huptas, po 25 minutach dołączył do niej Krystian Niedziela (2 h 27 min), a za kilka minut Anna Kazana (2 h 36 min). Turniej trwał dalej, każdy z zawodników miał możliwość ułożenia puzzli w 5 h. Śmiałkowie, którzy ułozyli truniejowe puzzle dostali dodatkowe do układania. I skoro była galeria sztuki w 1000 el., to nie mogło zabraknąć „Damy z gronostajem”, która trafiła na stoły najodważniejszych z puzzloukładaczy. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa!

Warto dodać, że to właśnie dzieło Leonardo da Vinci w puzzlowej odsłonie Castorland miało swoją premierę na Book Game w towarzystwie innego skarbu z Krakowa - “Hołdu pruskiego” Jana Matejki (4000 elemenów).

W niedzielę spotkaliśmy się z ochotnikami, którzy układali 500 elementów (Secret Garden). I cóż jak niedziela to Niedziela, tzn. Krystian Niedziela, który ukończył układnie 500 elementów w 39 min (!) i wygrał niedzielny turniej. Dziesięć minut później dołączyła do niego Anna Kazana (49 min), a trzecia była Agata Zasada (54 min). Gratulacje! 99% uczestników ukończyło układanie przed wyznaczonym czasem (3,5 h), a część podjęła się nawet układania kolejnej porcji 500 elementów!

Raz jeszcze dziękujemy Wam wszystkim za tak wielkie zainteresowanie naszymi turniejami, za tyle pozytywnej energii i tak liczne odwiedzanie naszego stoiska. Po raz kolejny utwierdzaliśmy się w tym, że mamy najlepszych na świecie fanów i że grono to stale rośnie!

Organizatorem Book Game jest firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. - największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów, w tym Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla nas móc być częścią tego wydarzenia.

Loading...