Malarskie skarby z Krakowa

Wyjątkowa kolekcja dla miłośników sztuki i pasjonatów puzzli, która zabiera w niepowtarzalną podróż przez kolory, cienie, detale i symbole ukryte w malarskich dziełach. Puzzle Castorland zapraszają do fascynującej przygody z wyjątkowymi obrazami pochodzącymi z krakowskich muzeów. Przenieś się z nami w odległe czasy i łącząc kawałek po kawałku odkrywaj obrazy mistrzów.

Dama z gronostajem to jeden z najsłynniejszych obrazów Leonarda da Vinci (powstały około 1490 roku), jedyne dzieło mistrza znajdujące się w Polsce, w Krakowie, a dokładanie w Muzeum Książąt Czartoryskich. Portret Cecylii Gallerani, zwany Damą z gronostajem, ma długą i burzliwą historię, która skończyła się szczęśliwym powrotem do Krakowa. Puzzle składają się z 1000 elementów i po ułożeniu tworzą obraz o wymiarach 68 x 47 cm. Co istotne, przeniesione na puzzle dzieło pochodzi ze zdjęcia oryginalnego obrazu Leonarda da Vinci, znajdującego się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie/Muzeum Książąt Czartoryskich.

Hołd pruski Jana Matejki, malowany w latach 1879-1882, jest jednym z jego najsłynniejszych, a zarazem najbardziej cenionych dzieł. Obraz znajduje się w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu i można podziwiać go w krakowskich Sukiennicach. W serii Art Collection przedstawiamy go w puzzlowej wersji w elementacji 4000. To prawdziwa uczta dla wielbicieli historii, wyzwań i łamigłówek, która daje możliwość odkrywania ukrytych przez Matejkę symboli i aluzji. Po ułożeniu 4000 elementów obraz ma wymiary 138 x 68 cm. Układanie puzzli ułatwi dodatkowa ilustracja dołączona do pudełka.

Czerwona parasolka Józefa Mehoffera to jedno z najsłynniejszych dzieł tego artysty namalowane w 1917 roku. Obraz, prezentowany w muzeach na całym świecie, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie i jest eksponowany w Domu Józefa Mehoffera. Czerwona parasolka po raz pierwszy pojawia się w nowej, puzzlowej formie. Pełen słońca i barw obraz, nawiązujący klimatem do impresjonizmu, zachęca do podziwiania jego piękna w najbardziej interaktywny sposób. Układając 500 elementów kawałek po kawałku poznajemy detale barwnego ogrodu J. Mehoffera. Po ułożeniu otrzymujemy obraz o wymiarach 47 × 33 cm.

Loading...