Realizm magiczny w puzzlowej odsłonie

Czy układając puzzle zastanawiałeś się kiedyś, jak będą one wyglądały w całości - oprawione i zawieszone na ścianie? Nie wszystkie wzory mogą do tego zachęcać, pozostając jedynie ciekawą formą chwilowej rozrywki, spakowaną z powrotem do pudełka.

A co jeśli trafi do nas wyjątkowy obraz uznanego malarza? Malarska klasyka w puzzlowej wersji coraz częściej staje się elementem wystroju wnętrza. Jednak czasy się zmieniają, a gusta i upodobania wraz z nimi. Być może stale rosnąca popularność marvelowskich uniwersów lub wrażliwość estetyczna pokolenia wychowanego na opowieściach o superbohaterach sprawiają, że surrealizm i realizm magiczny na stałe wpisuje się w czołowy nurt malarski. Dla wielu Beksińki nie ma sobie równych i za jego obrazy płaci się setki tysięcy, a nawet 2 mln złotych. Jednak gdy w 2021 roku drugim najdroższym obrazem Sopockiego Domu Aukcyjnego był obraz Jacka Yerki (220 tys. zł) marszandzi zgodnie stwierdzili, że nastały złote czasy realizmu magicznego.

W maju 2023 r. rozpoczęliśmy nową serię puzzli – ART COLLECTION. Wyróżniona nowym pudełkiem, prezentować będzie zarówno wzory nawiązujące do najnowszych trendów w malarstwie, jak i klasycznych dzieł. Na dobry początek sięgamy właśnie po realizm magiczny i prezentujemy 3 wyjątkowe wzory obrazów Rocha Urbanika.

Urodzony w Krakowie malarz cieszy się stale rosnącą popularnością nie tylko w Polsce. Zdobył światową sławę łącząc swoje zamiłowanie do mitologii, legend, podroży, komiksów i gier komputerowych. W każdym z jego obrazów w wyjątkowy sposób przeplata się klasyka z szeroko pojętą popkulturą. W efekcie dostajemy urzekające magiczną aurą obrazy, za które na licytacjach płaci się kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Portret

Realizm magiczny Rocha Urbaniaka zabiera nas w światy pełne niewyjaśnionych tajemnic, nieoczekiwanych połączeń i kontrastów, które przenoszą nasze myśli i wyobraźnię w nowe, nieznane rejony.

Pamiętajmy o tym, że puzzle mają unikalną cechę interaktywności – układając je stajemy się częścią procesu twórczego. Angażujemy naszą wyobraźnię, koncentrację, cierpliwość, a to pozwala nam zbliżyć się do oryginalnego dzieła sztuki w sposób, który inaczej byłby niemożliwy. Można zaryzykować stwierdzenie, że układając puzzle mamy połącznie naszego umysłu z artystycznym, wizjonerskim spojrzeniem twórcy. Możemy eksperymentować z różnymi kombinacjami, przemieszczać i manipulować fragmentami, aż do momentu, gdy elementy pasują do siebie i obraz ożywa na naszych oczach. Może ona zostać z nami na dłużej i stać się niebanalnym elementem wystroju wnętrza.

Nasycone kolorami obrazy Rocha Urbaniaka dostarczają nie tylko estetycznej przyjemności, ale przede wszystkim pobudzają naszą wyobraźnię i kreatywność poprzez odkrywanie ukrytych znaczeń, interpretowanie symboli i tworzenie nowych narracji w oparciu o estetykę realizmu magicznego. Zapraszamy do tej niezwykłej przygody i podróży z Rochem Urbaniakiem do Najdalszej Zatoki, Atlantydy i Portu.

Loading...