Świat Nikiforów

W 2023 roku mieliśmy zaszczyt wesprzeć program Nikifory, który powstał, by promować sztukę artystów z niepełnosprawnościami. Jego głównym celem już od 2006 r. jest odkrywanie i rozwijanie talentów, a także wspieranie twórczego uczestnictwa w życiu społecznym i pokonywanie izolacji osób, które tak bardzo tego potrzebują.

Ideą programu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie i ogromne walory sztuki naiwnej oraz problemy i samotność osób z niepełnosprawnościami, w tym szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną. Bezpośrednie wsparcie artystów i rozwój ich umiejętności, a także budowanie wizerunku osób z niepełnosprawnościami jako kreatywnych, pełnych pasji przyczynia się do ich aktywizacji społecznej, tak ważnej dla nas wszystkich po okresie pandemii.

Wiosną, dzięki współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Change4Good, puzzle CASTORLAND dotarły do osób przebywających w m. in. w przyszpitalnych ośrodkach arteterapeutycznych, centrach opiekuńczo-leczniczych i innych placówkach i organizacjach wspierających osoby z niepełnosprawnościami.

W XI edycji programy zrealizowany został konkurs plastyczny „Świat Nikiforów” w dwóch kategoriach: Mój Świat oraz Święta Boże Narodzenia. Na konkurs wpłynęło ok. 300 prac, a my w lipcu mieliśmy przyjemność zasiąść w jury , które wybrało 10 laureatów i 40 finalistów.

1A
1B

Wisienką na torcie była gala programu, która odbyła się 14 grudnia w zachwycającym Kasynie Oficerskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam też byliśmy i mieliśmy zaszczyt poznać laureatów, finalistów oraz uczestników konkursu oraz brać udział w rozdaniu nagród, wśród których także znalazły się puzzle CASTORLAD.

2A
2B
2C
3A
3B

Gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom i Organizatorom

To był prawdziwy zaszczyt i wielka przyjemność znaleźć się w tak wyjątkowym gronie.

Loading...